31.10. 2023

Třídnické tříhodinovky na 2. stupni

Ve středu 26. 10. 2023 žáci a jejich třídní učitelé strávili poslední tři vyučovací hodiny spolu při třídnických hodinách.

V úvodní části se seznámili s průběhem a náplní celoškolního projektu „Olympijský rok na naší škole“. Potom se již žáci jednotlivých ročníků zaměřili na aktivity primární prevence zahrnuté v preventivním programu školy.

Žáci 6. ročníku si prostřednictvím aktivity „Třída je naše loď a my vyplouváme“ snažili uvědomit svoji roli a význam v nově vzniklém třídním kolektivu. V 7. třídách si žáci ověřili, jak se během společně prožitého roku vzájemně poznali a zda spolu dokáží spolupracovat. Žáci 8. tříd shlédli příběh o kyberšikaně s otevřeným koncem a následně s tématem kyberšikana pracovali. V 9. třídách se žáci věnovali tématu využití a zneužití sociálních sítí.

Náplň jednotlivých aktivit byla stanovena s ohledem na specifické věkové potřeby žáků a s cílem posílit pozitivní a bezpečné vzorce jejich chování a jednání.

IB