13.09. 2023

Republikové finále v atletickém čtyřboji

Dne 13. června 2023 se konalo republikové finále v atletickém čtyřboji, které pořádalo město Opava. Starší žáci, kteří se na tento turnaj kvalifikovali díky jejich vynikajícím výkonům v krajském kole, vyrazili poměřit síly s celou republikou a ukázat, že se mohou soupeřit i s těmi nejlepšími.
Družstvo ve složení Páleník Ondřej, Kroupa Jan, Řehák Ondřej, Šeda David, Šlaj Martin mělo v úmyslu předvést výkony z předchozích kvalifikačních kol a nabrat cenné zkušenosti v tak prestižním závodě.
Všem našim žákům se dařilo. Nálada byla od rána dobrá a psychické rozpoložení a motivace chlapců bylo nastaveno na maximum.
Závodní atmosféra nikoho negativně nepohltila, a dokonce padaly osobní rekordy! Hranice svých výkonů posunul ve skoku vysokém Šeda (148 cm), ve skoku dalekém Řehák (527 cm) a v běhu na 60 m Kroupa (7,95 s), který dokonce vyhrál svůj rozběh.
V průběhu závodního dne padl ještě jeden velmi obdivuhodný výkon v hodu kriketovým míčkem, o který se postaral opět žák naší školy.

Byl jím Jan Kroupa, který celý stadion omráčil svým neuvěřitelným hodem 82,43 m! V této disciplíně nenašel přemožitele a vyhrál o téměř 11 metrů! Na konci celého dne byl za tento výkon odměněn cenou, kterou mu předal náměstek města Opava – pan Ing. Michal Kokošek.
Celkově náš tým obsadil v opravdu veliké konkurenci 7. místo (7574 b.) a odvezl si zpátky domů jen pozitivní zkušenosti.
Tato velká soutěž byla pro všechny za odměnu a byli jsme potěšení, jak celá akce proběhla v pozitivním duchu, fair play a v důstojné atmosféře!
Chtěl bych poděkovat celému týmu za opravdu vzornou reprezentaci naší školy a vyzdvihnout sportovní nasazení, kterým se chlapci prezentovali v průběhu celého dne!

AP.