Pizza z rohlíků

Dne 11. 3. 2020 jsme se s mojí asistentkou Jitkou rozhodly, že si upečeme pizzu z rohlíků. Šla jsem k asistentce domů. Jitka připravila recept a nakoupila ingredience. Jako první mi dala za úkol přichystat rohlíky, které jsem nakrájela na kostičky. Poté jsme v misce smíchaly mléko, vejce, sůl a trochu pepře. Do misky jsme následně přidaly rohlíky a ručně promíchaly. Připravily jsme si plech, na který jsme daly pečící papír a poté jsme mohly začít roztírat těsto. Směs jsme vložily do trouby na 10 minut a po vyndání bylo těsto pevné. Jako další krok jsme potřely placku kečupem smíchaným s kapkou oleje, stroužkem česneku a bylinkami. Na kečup jsme poskládaly na kolečka nakrájenou cibuli, salám a sýr a vrátily pizzu do trouby, aby se sýr na pizze zapekl. Pizzu jsme vyndaly z trouby a mohly jsme ji servírovat na stůl. Obě jsme si na ní pochutnaly a domluvily se, že si jí někdy znovu upečeme.

Lucie Bílková, žákyně 8. B

PROVOZ ŠKOLSKÉHO ZAŘÍZENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021 VZHLEDEM KE COVID – 19

Na základě rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva…

ŠD – Zvířátka

ŠD – Zvířátka

Pohádková stezka

Pohádková stezka