24.06. 2024

Výlet žáků 9. C

Dne 10. 6. 2024 se třída 9. C s panem učitelem Malíkem a Voborníkem vydala na třídní výlet do kempu Větřní Branná. Sraz byl v 6:00 na vlakovém nádraží. Cesta trvala přibližně sedm hodin. Začátek byl fajn, ke konci už jsme však většina byli otrávení z tak dlouhé cesty. Když jsme dorazili na místo, bylo na řadě brodění do kempu. Po úspěšné cestě jsme se konečně ubytovali a měli volný program. Někteří byli na chatkách, někteří venku. K večeři jsme si mohli koupit něco v bufetu, a poté se šli věnovat opět svým věcem. Druhý den ráno jsme dostali sudy, do kterých jsme si dali věci a šli pro rafty. Někteří raft neuměli ani řídit, takže se točili pořád dokola, zatím co někteří byli kilometr před nimi. Na této celkem náročné cestě nás čekalo celkem 6 jezů, všechny jsme zvládli a u některých i namočili. Cesta do Českého Krumlova trvala celkem asi pět hodin. Když jsme dopluli na místo, měli jsme rozchod na oběd a možnost zajít si do obchodu. Cesta zpátky do kempu byla fajn, jen jsme byli už unavení. Po návratu do kempu, jsme si zakoupili něco k večeři a šli do svých chatek/teepee. Ve středu ráno jsme se začali balit, a jelikož některým bylo špatně nebo byli unavení, tak jeli autem a nemuseli brodit řeku. Cesta zpátky nám přišla rychlejší, protože hodně nás spalo. Když jsme konečně dorazili do Kostelce, rozloučili, a jeli domů.

Poslední výlet s 9. C se podařil

Marie Knošková