09.06. 2024

ŠD - Den dětí

V roce 1954 OSN vyhlásila Světový den dětí, jehož účelem je podpora dětí, poskytnutí dobrých podmínek pro jejich zdravý vývoj a přístup ke vzdělání.

Na oslavu tohoto dne jsme si pro děti ze školní družiny Erbenova připravili dětskou stezku napříč světem, aby děti věděly, jak se slaví den dětí i jinde na světě.

Dozvěděly se např., že v Brazílii se děti scházejí na velkých oslavách v parcích, tančí sambu a zpívají. V Indii se účastní různých kulturních akcí a festivalů. V Nigérii vyrábějí tradiční masky a hrají na bubny. Ve Španělsku tančí flamengo. V Jižní Koreji soutěží v origami. V Austrálii hrají plážový volejbal a grilují.

Na závěr všichni obdrželi diplom za zdolání stezky a sladkou odměnu.

Jitka Bezdíčková, ŠD Erbenova