09.06. 2024

Návštěva Muzea hraček – Rychnov nad Kněžnou

Na závěr školního roku (3.6.2024) se třídy 4.C a  5.C vypravily na společnou exkurzi do Rychnova nad Kněžnou. Navštívili jsme zde Muzeum hraček, které se nachází v budově starobylé radnice. Již v přízemí nás uvítaly naučné tabule, ze kterých jsme se dověděli základní informace o muzeu.

V prvním patře nás uvítala paní průvodkyně. Postupně nám představila celou zdejší expozici hraček, které byly vyrobeny v obdobích od Rakouska – Uherska až po 2. polovinu 20. století. Prohlídku doplnila zajímavým výkladem. Na závěr si děti mohly pohrát s některými historickými hračkami a koupily si různé upomínkové předměty.

Při zpáteční cestě nás zastihl déšť, ale do školy jsme se vrátili v pořádku.  Výlet se nám vydařil.

Eva Vecková

Akce byla hrazena ze šablon OP JAK.