Začalo to na Vánoce. Všichni jsme našli pod stromečkem . Pilně jsme trénovali. Je bezva, že si můžeme vzít jojo jen do kapsy a hrát si s ním kdekoli. A protože v březnu proběhlo v Praze Mistrovství Evropy v „Jojování“, my jsme si uspořádali mistrovství naší třídy. Neumíme ještě žádné triky, ale jojovat se některým podaří pěkně dlouhou chvíli.
Nevěděli jsme, že počátky jojování sahají až do starověku. První zmínky o joju pochází ze starověkého Řecka z období 500 př. n. l. Průkopníkem jojování je Pedro Flores, který v roce 1926 zahájil v USA výrobu jojí a kvůli zvýšení zisků pořádal i první soutěže. Moderní historie se datuje od roku 1992, kdy proběhlo mistrovství světa v Kanadě. Od té doby již putovalo po Spojených státech, až se roku 1996 usadilo na Floridě, kde bylo až do roku 2013. Další rok bylo uspořádáno v .
Každý ví, že Češi hrají dobře hokej a nejlepší rychlobruslařka světa je Češka, ale už málo kdo ví, že Česko je jednou z velmocí v jojování. Vedle Ameriky a Japonska, jsou právě čeští jojeři ti nejlepší na světě. O tom svědčí také fakt, že se v roce 2014 konalo mistrovství světa právě v Praze. Zúčastnilo se 200 jojerů z celého světa a naši nejlepší reprezentanti se umístili na vysokých příčkách i ve finále.
V naší třídě se nejlepšími jojery stala Iveta Miculyčová a Míša Čepeová. Důležité ale je, že jsme se všichni pěkně pobavili.
Ž
Kouzelný příběh nerozlučné dvojice malé čarodějnice, která už chce konečně…
Ve škole jsme dostali možnost návštěvy firmy Škoda auto v nedalekých…
Jak vysvětlit události 17. listopadu dětem v první třídě? Jak jim říct,…