13.06. 2024

JABKO FLORBAL CUP 2024

V závěrečném měsíci tohoto školního roku se 6.6.2024 naše škola zúčastnila florbalového JABKO CUPU v Jablonném nad Orlicí. Soutěže se zúčastnily 4 týmy – ZŠ Kostelec, ZŠ Brandýs nad Orlicí, ZŠ Jablonné nad Orlicí a ZŠ Žamberk.
Naši žáci předvedli naprosto dominantní výkon v každém utkání, kdy po celou dobu turnaje neokusili hořkost porážky. Tým složený ze žáků 9. ročníku a jednoho žáka 7. ročníku nastoupil ke svým utkáním následovně:
ZŠ Kostelec x ZŠ Brandýs nad Orlicí 7:4
ZŠ Kostelec x ZŠ Žamberk 5:2
ZŠ Kostelec x ZŠ Jablonné nad Orlicí 3:1

V semifinále se naši žáci utkali s posledním celkem ze základní skupiny, kterým byli chlapci ze ZŠ Žamberk, proti kterým náš tým podal nejlepší výkon na turnaji a vyhrál suverénně 7:0!

Ve finále byl naším soupeřem výběr žáků ZŠ Jablonné nad Orlicí, proti kterým jsme museli podat nejlepší výkon, protože kvalita předvedené hry ze strany soupeře byla veliká.
Výsledek 4:3 znamenal vítězství v turnaji a celkové 1. místo!

Jsme moc rádi, že jsme se s poslední sportovní akcí tohoto školního roku rozloučili vítězstvím a ukázali všem, že máme šikovné žáky, kteří se mohou měřit opravdu s každým.

Každý žák zaslouží za předvedený výkon obrovskou pochvalu, protože nikdo nevypustil jedinou akci, jediné střídání, jediné utkání.
Děkuji všem za vzornou reprezentaci naší školy.

Sestava: Baláč (B), Šeda (C), Lingr, Hubálek, Šťastný, Podstavek, Šlaj, Hladký, Čižinský

AP