20.06. 2024

Exkurze do Prahy

V pondělí 17. června jsme se vypravili do našeho hlavního města. Po zaparkování autobusu u hlavního nádraží jsme se vydali na procházku po Praze. Cestou na Václavské náměstí jsme minuli Státní operu. Poté jsme se zastavili pod sochou sv. Václava a kochali se výhledem na budovu Národního muzea. Zamířili jsme na Staroměstské náměstí a měli jsme štěstí, protože Pražský orloj zanedlouho odbíjel celou hodinu. Prohlédli jsme si pomník Jana Husa, Mariánský sloup a zpovzdálí Týnský chrám. Pak už jsme spěchali na Karlův most. Protože jsme měli hlad, zastavili jsme se občerstvit v McDonald´s. Prostě výlet se vším všudy.

Po Starých zámeckých schodech jsme vystoupali na Pražský hrad. Naskytl se nám úžasný výhled na Prahu. Prošli jsme jednotlivými nádvořími, i kolem Chrámu sv. Víta. Pak už jsme museli spěchat zpátky k autobusu. Nezapomněli jsme však ještě zakoupit dobrůtky, suvenýry a jiné tretky. Znaveni, ale spokojeni jsme se těšili domů.

Exkurze byla hrazena ze šablon OP JAK.

Žáci 5. A a 5. B