27.05. 2024

Cyklokurz 8. ročníku

Ve dnech 20. až 24. května proběhl dlouho očekávaný cyklokurz, který se nadmíru vydařil. Přestože počasí slibovalo různé výzvy, vše se nám vydařilo na jedničku. Byli jsme ubytováni v útulném středisku Tramtáryje v nedalekém Horním Jelení. Akce se zúčastnilo 17 žáků a 4 pedagogové.

S úlevou můžeme oznámit, že během kurzu nedošlo k žádným úrazům ani technickým závadám. Ubytování bylo pohodlné a jídlo výborné, což přispělo k celkové spokojenosti všech účastníků. Během celého týdne jsme projeli různé terény, od asfaltu přes šotolinu až po lesní cesty a bláto. Po návratu na ubytování jsme využili volný čas k hraní přehazované, badmintonu a petanque.

V pondělí jsme po náročné cestě dorazili do Borohrádku, kde jsme si dopřáli zasloužený odpočinek a osvěžili se zmrzlinou. Bylo to příjemné zahájení našeho cyklokurzu, které nám dodalo energii na další dny.

Úterý bylo dnem, kdy jsme se rozdělili na dvě skupiny. Každá skupina měla svůj vlastní program, ale nakonec jsme se všichni setkali v malebné vesnici Krňovice. Odtud jsme společně pokračovali na oběd do Týniště nad Orlicí. Tento den byl náročný, ale zároveň velmi obohacující díky krásným trasám a zajímavým místům, která jsme navštívili.

Středa nás zavedla do Chocně. I když jsme se setkali s menší komplikací v podobě uzavřené cyklostezky, podařilo se nám najít náhradní trasu a zdárně dorazit do cíle.

Ve čtvrtek jsme si dopřáli oddechovou jízdu do Holic. Večer jsme kurz zakončili diskotékou, která byla třešničkou na dortu celého kurzu.

V pátek ráno jsme po snídani sbalili své věci a vyrazili na zpáteční cestu směr Kostelec. Cyklokurz byl plný zážitků a dobrodružství. Každý den jsme zdolávali nové výzvy a těšili se z krás okolní přírody. Všem účastníkům i pedagogům děkujeme za skvělou atmosféru a nezapomenutelné chvíle.

Těšíme se na další podobné akce!

NP