06.05. 2024

Čarodějnický den ve 2. A

Aneb učili jsme se před Filipojakubskou nocí trochu jinak. Ve třídě se hned po ránu slétli čarodějové a čarodějnice. Po úvodních tónech písně Saxana jsme luštili čarodějné záhady a křížovky. Spočítat, jak dlouho se vaří lektvar, kolik nohou mají 3 pavouci apod., nebyl pro každého snadný úkol. Naštěstí si děti mohly za odměnu ochutnat ještěrčí vajíčka, kozí bobky, šupiny baziliška, dračí drápy a zuby, zkrátka pochutiny, které ocení jen pravé čarodějnice. Třídu nám po projektovém dnu zdobí ještěrky, které hrají všemi barvami. Nejdříve jsme si je ale museli po škole vypátrat. Zkrátka máme na co vzpomínat.

Lucie Felcmanová