25.04. 2024

ŠD - Den Země

Den Země si každoročně připomínáme 22. dubna. Tento mezinárodně uznávaný den zvyšuje povědomí o environmentálních otázkách a vyzývá k ochraně naší planety. Děti ve školní družině si tento den připomněly různými aktivitami. Povídali jsme si o činnostech, při kterých využíváme vodu a jak s ní máme šetřit. Také třídění odpadu je neodmyslitelnou součástí ochrany životního prostředí – tak i to si děti prakticky vyzkoušely. Některé děti si vyrobily zeměkouli, hovořili jsme, co symbolizuje modrá a zelená barva. Všichni se aktivně zapojovali do debaty, jak společně přispívat k zachování zdravého životního prostředí a odpoledne se jim moc líbilo.

Mgr. Jitka Šveidlerová – ŠD Erbenova