24.01. 2020

Mistrovství republiky škol ve stolním tenise Jaroměř

Díky udělení divoké karty naší škole jsme vyrazili v pondělí devátého prosince ráno netradičně vlakem do Jaroměře k soubojům o republikové tituly v tolik oblíbené sportovní činnosti na naší škole, kterou stolní tenis bezesporu je. S ohledem na význam akce jsme nenechali nic náhodě. Každodenní, několikafázové tréninky, které probíhaly prakticky každou přestávku, slibovaly, že k této akci nepřistupujeme dle Coubertinova hesla: „“.

Samozřejmě věděli jsme, že zisk jakéhokoliv medailového umístění by se rovnal malé sportovní senzaci, kdy zejména chlapecká soutěž představovala střet s hráči, kteří tvoří základ juniorského reprezentačního výběru, což se v soutěži dospělých rovná pravidelným startům v nejvyšší extraligové soutěži, kdy zejména první dva nasazení Tomáš Martinko (Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava) a Radek Skála (Gymnázium Havlíčkův Brod) v této soutěži již nejen pravidelně nastupují, ale i bodují.

A jak si naše sedmero statečných v Jaroměři vedlo?

V rámci soutěže družstev byly holky nuceny absolvovat jednu pětičlennou skupinu, kde se střetly systémem každý s každým se všemi dalšími družstvy, které se tohoto šampionátu zúčastnily a to konkrétně: ZŠ Lhoty u Potštejna; Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou; Gymnázium-obchodní akademie a jazyková škola Hodonín; Vyšší odborná škola grafická a Střední průmyslová škola grafická Praha. „“ Zhodnotil výkon Tomáš Malík, který vzápětí dodává: „“. Tento cíl se podařilo splnit.

Hned v prvním utkání jsme museli vyhrát, abychom si pojistili postup z jedné ze dvou skupin, naši kluci porazili Gymnázium Mensa z Prahy 4:1 a i přes jasnou prohru s gymnáziem z Havlíčkova Brodu (0:4) byl zajištěn postup ze skupiny. „😊, shrnul Tomáš Malík první fázi turnaje družstev.

Tajný cíl se bohužel ro reálně podoby nedostal. Naši kluci prohráli v boji o bronz s dobrušským gymnáziem 4:2. „“, uzavřel hodnocení soutěží družstev vedoucí výpravy.

Druhý den se odehrály soutěže jednotlivců, kostelecké želízko Kuba Lipenský vyhrál jednu z osmi skupin a vyhnul se tak potencionálně silnějším soupeřům pro první kolo vyřazovací soutěže. Ve čtvrtfinále se s úsměvem postavil juniorskému reprezentantovi Adamu Štalzerovi ze sportovního gymnázia v Ostravě, se kterým jasně prohrál 0:3 na sety, světlým zábleskem budiž fakt, že vedl v prvním setu 4:2 😊 Progresivní systém turnaje jednotlivců, kterým se dohrávalo o konečné umístění, přisoudil do dalšího zápasu Michala Henžela, rovněž ze sportovního gymnázia v Ostravě, s kterým Kuba prohrál 0:3. V posledním zápase o sedmé a osmé místo se Kuba střetl s Ivanem Sivákem z gymnázia v Dobrušce, se kterým v soutěži družstev prohrál 1:3. Zápas v soutěži jednotlivců probíhal podle úplně jiného scénáře než v soutěži družstev a Kuba Lipenský vyhrál zaslouženě 3:0 na sety a získal tak v soutěži jednotlivců na tomto republikovém šampionátu celkově 7. místo.

Výsledky z tohoto šampionátu naleznete zde: a

I přesto, že jsme dodrželi tradici Cubertinovského hesla, je potřeba zdůraznit, že i my jsme získali hned několik prvenství v mimo stolně tenisových soutěžích a to zejména v následujících bodech stojí za to ocenit nespornou kvalitu našeho týmu:

• Za dva dny jsme pochytali asi 752 pokemonů, kdy zejména Bulbasaur byl v kurzu.
  • Na sedm postelí, ve třech pokojích, jsme spotřebovali pouhopouhá tři povlečení.
  • V zájmu zachování jednoty týmu bylo nutné si vytáhnout Černého Petra a přestěhovat si, když ne celou postel, tak alespoň matraci z pokoje na pokoj.
  • Také se nám podařilo ztratit lístek na oběd a to bezprostředně po odchodu na oběd, ale i bez lístku jsme, oběd dostali.
  • Projít delší, ale za to lepší cestou z místa ubytování do Penny Marketu, protože Google Maps jsou prostě neomylné.
  • Poslat vedoucímu zájezdu SMS ve tvaru: „Pane učiteli? Máte nůžky J J ?

Nůžky jsem opravdu neměl, stále jako čím dál tím více skloňovaný vynález 21. století v podobě elektrokola, které se skloňovalo při každé cestě na jídlo, kdy naše výprava musela zdolat neuvěřitelných 750 metrů tam a 750 metrů zpět do haly, což pro některé podle všeho představovalo spálení minimálně 1000 kJ a možná i více.

Děkuji tímto všem členům výpravy za vynikající výkony nejen za zelenými stoly a vedení školy za umožnění účasti na této akci.