Mezinárodní spolupráce – 7. ročník

Mezinárodní spolupráce žáků ze 7. ročníku

Dovolte nám, abychom Vám vyprávěli o naší zemi

Žáci ze 7. ročníku se zapojili do mezinárodního programu eTwinning. Partnery jim jsou stejně staří žáci ze Základní školy Juliana Tuwima v Polsku. S touto partnerskou školou z města Bielawa nás spojuje již dlouholetá přátelská spolupráce.

Cílem projektu „Let me tell you about my country“ je vzájemná prezentace našich kultur – české a polské. Žáci budou mít možnost porovnat život, tradice, kulturní dědictví a historii v České republice a v Polsku.

Již první společná aktivita děti zaujala. Pracovní týmy si předaly informace, co již znají o partnerské zemi. V průběhu projektu budou společně zpracovávat témata o svých zemích, jejich tradicích, městech, přírodních a kulturních zajímavostech. Součástí bude i vzájemná komunikace jednotlivců, která rozšíří jejich konverzační dovednosti v anglickém jazyce. Na konci projektu si žáci opět své znalosti porovnají a vyhodnotí, co nového a zajímavého se dozvěděli o životě svých zahraničních přátel.

Mgr. Iva Krsková

Poland

Česko

Svátky jara

Projekt se uskutečnil v týdnu, kdy byl první jarní den. Děti…

Mezinárodní spolupráce pokračuje …

Mezinárodní spolupráce pokračuje …

Mezinárodní projekt – Naše výrobky a loga, která svět zná

Mezinárodní spolupráce