Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Osobnosti města Kostelce

Projekt EUF 2008 – 02

Integrační centrum a rozvoj vzdělávacích a volnočasových aktivit dětí žadatelů o mezinárodní ochranu.

euf

OSOBNOSTI MĚSTA KOSTELCE


Osobnosti, které se narodily v Kostelci nad Orlicí nebo zde nějaký čas pobývaly a vynikly z průměru, je mnoho. Najde se jistě dost osob, které dělaly čest svému jménu i městu. Sestavit žebříček popularity osobností, které mají něco společného s Kostelcem nad Orlicí, je téměř nemožné, a proto se zmíníme jen o několika málo, které vzešly ve veřejné povědomí, byly vzorem pro ostatní a pobývaly v našem městě. (to bylo naše motto).

Vlastní činnost: žáci byli rozděleni do menších skupinek, vybrali si nějakou osobnost (po konzultaci s vyučujícím) a pátrali na internetu, ve starých kronikách města, ve starých Zpravodajích, besedovali s prarodiči.

V rámci pátrání jsme také uskutečnili návštěvu v pečovatelském domě, kde jsme hovořili přímo s panem doktorem Fiedlerem /zakladetel Klubu rodáků Kostelce/ o osobnostech, které jsme si vybrali. Zjistili jsme, že osobností, které se nějakým způsobem zapsali do historie našeho města je daleko více. Třeba v budoucnu se k tomuto tématu vrátíme a objevíme další zapomenutá jména.

Osobnosti: Josef Seykora, Dr. Jiří Guht-Jarkovský, Karel Bedřich Kinský, František Zoubek, Zdeněk Kolářský a Antonín Karas-Harfner.

Všem se úkol velmi líbil, pouze jsme nevytvořili nástěnné tabule. Domnívali jsme se, že ve spolupráci s žáky druhého stupně vytvoříme velké "nástěnky" do integračního centra, jako stálou expozici. Veškeré dokumenty jsou uloženy u mě a pokusíme se je tento rok realizovat, jelikož už je centrum plně vybaveno.

J. KellnerováNapsán: 15.06.2011 16:36 | Přečten: 1138x
© 2020 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz