Beseda s PaeDr. Josefem Lukáškem

Beseda s PaeDr. Josefem Lukáškem

Dne 5.listopadu 2014 uplynulo 30 let od otevření budovy školy v ulici Komenského. Slavnostního přestřižení pásky se tenkrát ujal p. Josef Lukášek starší. U této příležitosti jsme do školy pozvali na besedu jeho syna PaeDr. Josefa Lukáška - učitele, spisovatele, dobrovolníka Horské služby ČR, zastupitele obce Bystré a radního Královéhradeckého kraje pro sociální oblast.

Díky jeho téměř nekonečnému výčtu profesí, celoživotním zážitkům a vypravěčskému nadání a nadšení byla beseda pro nás všechny bechderoucím kulturním zážitkem plným zajímavých informací z Královéhradeckého kraje a zejména Orlických hor. Seznámil nás s knihami, které napsal a představil nám oblíbené Pohádky z Orlických hor, ze kterých přečetl ukázku.

Na závěr besedy si děti připravily neskutečné množství dotazů, na které pan Lukášek trpělivě odpovídal. Se zaujetím jsme poslouchali vyprávění o jeho dětství a o vzpomínkách na školní léta. Za nevšední zážitek byl dětmi odměněn velkým potleskem. Za jeho velmi vzácný čas panu Lukáškovi moc děkujeme.

5.A+5.B, Mgr. M. Šlajová, Mgr. J. Kellnerová

001.JPG003.JPG004.JPG005.JPG009.JPG010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG