Jak se chránit v nebezpečných situacích

Jak se chránit v nebezpečných situacích?

Preventivní program pro 1. a 2. ročníky

V době, kdy se na nás ze sdělovacích prostředků neustále valí špatné zprávy o tom, že někdo ublížil bezbrannému dítěti, je nutné dětem pořád připomínat, že i ony se mohou ocitnout v takové nebezpečné situaci a učit je, jak se správně zachovat. A o to se snažil i pan Vít Pospíšil z občanského sdružené Sion v 1. a 2. třídách naší školy.

Po krátkém seznámení s žáky, kdy se lektor a žáci vzájemně představili, řekli si, co mají ve svém životě rádi, následoval vlastní program. Ten začal uvedením případu šikany z jiné školy. V kroužku na koberci pak děti samy vymýšlely, jaké další nebezpečné situace je mohou potkat. Ve skupinách sehrály scénky na téma „Co bys dělal, kdyby…“. Otázku si vylosovaly na lístečcích a ostatní děti hádaly, o jakou situaci se jedná.

Ve druhé hodině si každý vyrobil svůj plakát s pravidly správného chování, zejména při setkání s cizími lidmi na ulici nebo při sledování internetu. Dále si děti připomněly důležitá telefonní čísla, shlédly videoukázku z pořadu Dětská záchranka, kde mohly vidět, jak to vypadá na ústředně záchranné služby. Zkusily si zahrát scénku, co by všechno měly říci, když budou volat 155.

Doufejme, že si děti z programu odnesly cenné informace, které budou umět v případě nutnosti použít. Ale hlavně jim přejme, ať je žádná taková nepříjemná situace nikdy nepotká.

Mgr. Šárka Špačková

dsc-0001.JPGdsc-0002.JPGdsc-0003-2.JPGdsc-0003.JPGdsc-0006.JPGdsc-0007-2.JPGdsc-0007.JPGdsc-0011.JPGdsc-0013.JPGdsc-0020.JPGdsc-0021.JPGdsc-0024.JPGdsc-0026.JPGdsc-0028.JPGdsc-0031.JPG

Napsán: 31.10.2014 11:30 | Přečten: 1614x | Počet fotografií: 15