Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Škola slaví třicetiny

Škola slaví třicetiny

(popis školy psaný u příležitosti 30. výročí otevření budovy Komenského)

skola

Naše škola se jmenuje Základní škola Gutha-Jarkovského Kostelec nad Orlicí. Navštěvujeme první stupeň, chodíme tedy do budovy „Komenského“. Nachází se mezi obchodní akademií a pekárnou. Dne 5. listopadu 2014 oslaví naše budova třicet let od příchodu prvních žáků.

Škola je postavená ve tvaru dlouhého obdélníku. Má dvě patra a tři řady oken. Okna jsou velká s bílými rámy. Omítka školy je barevná. Žluté pruhy oddělují poschodí. Přízemí je natřené hnědou barvou. Škola má plochou střechu. Jsou na ní solární panely.

Hlavním vchodem vejdeme do velkého vestibulu. Vlevo máme šatny s dřevěnými skříňkami. Vpravo jsou na koberci stolky a taburetky. Někdy se tam konají akce. Naproti vstupním dveřím je ředitelna se sborovnou. Je zde také kuchyňka a dílny. Po stranách budovy vedou dvě schodiště s výtahem do prvního a druhého patra. Dolní patro má motiv země, proto je hnědé. V prvním patře se na nás směje krásná zelená jako tráva, ve které si hrají různá zvířátka. A v posledním nejvyšším patře je naše třída 5.A. Toto patro známe nejlépe. Je nabarvené na svítivě žlutou jako sluníčko. Proto na chodbě létá různý hmyz, letadélka a podobně. Třídy prvního až pátého ročníku jsou ve všech poschodích. V budově máme také dvě počítačové učebny a tělocvičnu.

Na školním pozemku je i zahrada. V ní žáci pěstují různé rostliny. Vedle budovy školy se nachází pekárna. Když pečou koláče, voní nám to až do třídy.

Do této budovy chodíme již pátým rokem. Protože druhý stupeň je na náměstí, budeme se muset s naší školou tento rok rozloučit.

                                                                                                                             Adéla Motyčková a Jiří Krsek, 5.A

001.JPG002.JPG003.JPG004.JPG008.JPG

Napsán: 31.10.2014 11:21 | Přečten: 2284x | Počet fotografií: 5
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz