Přátelé z Francie a Itálie

eTwinning jako společenství evropských škol

eTwinning je aktivita iniciovaná Evropskou komisí a ministerstvy školství evropských zemí, která podporuje mezinárodní spolupráci škol na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních technologií (ICT).

Opět se nám podařilo najít partnery pro společný eTwinningový projekt. Žáci 6. ročníku tak mají v letošním školním roce možnost zlepšit si své jazykové dovednosti v angličtině. Budou spolupracovat se žáky základních škol Collège Jean Rostand ve Francii a ICS „P.Borsellino“ di Navacchio v Itálii.

Po schválení projektu začala v říjnu mezinárodní spolupráce jejich první aktivitou. Naši žáci se seznámili se svými novými francouzskými přáteli díky pěkným prezentacím, ve kterých se navzájem představili. V současné době se spolupráce dále rozvíjí na úrovni mailování.

Projekt by měl zvýšit motivaci k výuce anglického jazyka a radost žáků z dovednosti dorozumět se s vrstevníky z jiných zemí.

Iva Krsková

img-8460.JPG