Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Zpět do pravěku

Zpět do pravěku

 

praclověkKdyž nám paní učitelka H. Stará oznámila, že pojedeme do Všestar, kde je vybudovaný archeopark, moc jsme se těšili. V hodinách dějepisu se teď učíme o pravěku – době kamenné, bronzové a železné.

            V úterý ráno jsme obě třídy 6.A a 6.B odjely autobusem do Všestar, abychom se vrátily do doby před 3 miliony let až  3.tisíciletí př.n.l. Po příjezdu na místo nás přivítala paní průvodkyně a zavedla nás do místnosti, kde nám vyprávěla o životě lidí z pravěku – jak lovili, žili a způsob svého života zobrazovali na stěnách jeskyní. Prohlédli jsme si kosterní pozůstatky pravěkých lidí s dary, které jim byly dávány do hrobu.

            V prvním patře nám paní průvodkyně ukázala maketu města, a my jsme měli určit, kde je pohřebiště, kostel a obětní místo. Ve druhém patře jsme viděli nástroje, které používali Keltové – meče a sekery z bronzu a kamene.

            Venku jsme si pak prohlédli jednoduché příbytky lovců mamutů, které byly zakryty kůžemi. Domy Keltů již byly na lepší úrovni – ze dřeva a slámy, stěny byly obloženy bahnem smíchaným s vodou a trávou. Zaujal nás rondel - kruhové místo ohraničené kůly se čtyřmi východy podle světových stran, kde se lidé scházeli, aby probrali různé události, konali obřady.

Návštěva archeoparku se nám všem moc líbila a i přes to, že celou dobu pršelo.Odvážíme hodně zážitků a nových poznatků z doby pravěku.

                                                                                                        Pavla Sýkorová, 6.A

img-7603.JPGimg-7628.JPGimg-7640.JPGimg-7652.JPGp1050758.JPGp1050765.JPGp1050771.JPG

Napsán: 20.10.2014 11:27 | Přečten: 2064x | Počet fotografií: 7
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz