Divadlo Archa pokračuje

VADÍ, NEVADÍ,  aneb  HRAJEME  I  PRO  ŠKOLY

archaJe tu opět začátek nového školního roku a pro vybrané žáky kosteleckých škol nastala 2. divadelní sezona v pražském divadle ARCHA.

Dokumentární    hru  vadí- nevadí.cz  přivítalo v tomto divadle v pondělí 22. září 200 žáků z toho 80 z pražského gymnázia Porg.  Po skončení  následovala  beseda   , kde mladí diváci měli možnost klást různé otázky, které si pokládali během představení. A protože se v představení setkali se vzorkem našeho města i společnosti  včetně  menšin a azylantů, otázek bylo nepřeberné množství.

Pro naše mladé  herecké  představitele to byla po 3 měsících malá  premiéra  včetně mladých diváků-jejich  vrstevníků. Ale vše zvládli na jedničku a na jevišti si to užívali, což se potvrdilo i při večerním  představení  a odměnou jim byl dlouhotrvající potlesk.

A co je čeká dále? 7. 10. navštíví  Brno, kde je v divadle HUSA  NA  PROVÁZKU   čeká večerní představení, 20.10. opět ARCHA   ,kde  by se na dopolední představení měli  přijet podívat  spolužáci  ze Základní školy Gutha-Jarkovského z Kostelce nad Orlicí a také žáci Speciální školy z Ústí nad Orlicí. Večer samozřejmě následuje představení pro diváky dospělé a studenty programu Klub mladého diváka, který zařadil vadí-nevadí.cz do své hlavní nabídky. Obě představení jsou již nyní téměř vyprodaná.

29.10. v  rámci mezinárodního festivalu dokumentárního divadla AKCENT   2015 si zahrají vedle vyhlášených zahraničních i domácích souborů večerní  představení. Následující  dni  se budou věnovat relaxaci, kultuře a historii Prahy a v neděli  30.11.se představí  v Plzni v rámci spolupráce Divadla Archa s  hlavním kulturním městem Evropy 2015 .

Bonbónkem pro všechny zúčastněné je pozvání na festival do Drážďan. Představení vadí-nevadí je naplánováno na 13.9. 2015 v kultovním uměleckém centru v Hellerau.

To, že  představení má úspěch, všechny potěší, ale současně se vytváří  pevné přátelské vztahy a vazby nejen mezi dětmi, které si to uvědomují a váží si toho.

A také neváhají pomoci , když je třeba, a tím děkuji  Ríšovi  Janšovi a Vojtovi  Reichrtovi za příkladnou a rychlou  pomoc.

Mgr. Jana Nováková

Napsán: 06.10.2014 10:24 | Přečten: 1572x