Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Elektronická žákovská knížka

zvonekVážení rodiče,

Od školního roku 2015/2016 Vám nabídneme novou službu, která zapadá to kontextu této doby. Informace o prospěchu a chování žáků školy Vám budeme poskytovat prostřednictvím elektronické žákovské knížky.  V současné době jste zvyklí na tištěnou žákovskou knížku, ale mnozí již sledujete na webových stránkách školy co je v plánu, jaké je suplování, absenci, zadání domácích úkolů, známky u některých učitelů atd. Od 2. pololetí tohoto školního roku budou ve velké míře známky souběžně v žákovské knížce i v její elektronické podobě.

V současné době naši učitelé pracují v jednotlivých oborových komisích na tom, aby každý pracovní výkon žáka byl odměněn známkou patřičné váhy, což je pro celkové hodnocení velmi důležitý údaj. Na další školní rok již bude vše ze strany školy připraveno. Nastavíme také systém omlouvání absence a vzájemné komunikace bez klasické žákovské knížky.

Budeme se přirozeně zajímat o to, jaká je připravenost rodin žáků po technické stránce. Přístup k počítači a možnost připojení k internetu. Je to v současné době již standartní součást domácnosti, ale chceme mít přehled i o rodinách, kterým případně nabídneme přístup ve škole nebo doporučíme místa, kde je veřejný přístup k internetu zdarma.

Jsem přesvědčen, že celý tento projekt zlepší přenos informací a bude přes řadu počátečních problémů přijat ze všech stran pozitivně.

Mgr. Jiří Němec, ředitel školyNapsán: 30.09.2014 14:08 | Přečten: 1934x
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz