Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Dopravní hřiště.

Návštěva dopravního hřiště

Vcyklista jedné známé písničce se zpívá:  „Don´t stop me now!“ Bohužel, podle tohoto hesla se řídí i mnohé z našich dětí – cyklistů. Ve škole proto děti absolvují  ve čtvrtých třídách kurz dopravní výchovy, který naši již „páťáci“ zakončili dne 18. září návštěvou dopravního hřiště v Častolovicích.

Celou dobu se dětem věnovala paní učitelka Hovorková z tamní základní školy. Nejdříve všem připomněla  zásady bezpečného chování cyklisty coby účastníka silničního provozu a poté si již děti mohly po skupinkách vyzkoušet, jestli opravdu zvládají bezpečný pohyb na silnici. Jejich nadšení bylo veliké. Pro mnohé však  bylo obrovským překvapením, že nejezdí na kole správně.  Paní učitelka jim vše trpělivě vysvětlovala a chyby opravovala. Ke konci téměř všechny děti zvládaly pochopit správnou jízdu cyklisty v silničním provozu a některé se tak dovedly i na kole pohybovat. Na samý závěr si žáci mohli k jejich velké radosti vyzkoušet i překážkovou dráhu. Děti si osvojily nejenom cyklistické dovednosti, ale protože na hřiště i zpět šly pěšky, tak i chodecké, které zvládly na výbornou.

Návštěva byla pro nás a hlavně pro naše žáky obrovským přínosem a ponaučením. Získané znalosti a dovednosti by bylo potřeba nadále prohlubovat a udržovat. Kéž bychom toho jednou mohli docílit i na tolik chybějícím dopravním hřišti u naší školy.

                                                                                                                                                                            Š + K

5ab-dopravni-hriste-1.JPG5ab-dopravni-hriste-11.JPG5ab-dopravni-hriste-12.JPG5ab-dopravni-hriste-14.JPG5ab-dopravni-hriste-16.JPG5ab-dopravni-hriste-17.JPG5ab-dopravni-hriste-2.JPG5ab-dopravni-hriste-20.JPG5ab-dopravni-hriste-22.JPG5ab-dopravni-hriste-28.JPG5ab-dopravni-hriste-3.JPG5ab-dopravni-hriste-9.JPG

Napsán: 24.09.2014 13:37 | Přečten: 2051x | Počet fotografií: 12
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz