Egypt

Projekt EUF 2007 – 12

Integrační centrum a rozvoj vzdělávacích a volnočasových aktivit dětí žadatelů o mezinárodní ochranu

euf

Výstava Tutanchamon – jeho hrob a poklady

Ve středu 26.11.2008 vyjelo 32 žáků 8.A a 9.A spolu se 6 dětmi z Pobytového střediska v KO na výstavu věnovanou tomuto faraonovi do Brna. Expozice, která byla nainstalována v Titanic Hallu, obsahovala mnoho kopií památek z doby známého faraona. I když se stal slavným až po své smrti, zanechal po sobě mnoho vzácných klenotů, které jsme i my mohli zhlédnout. Viděli jsme krásný zlacený dřevěný trůn, bohatě zdobené lodě nebo tehdejší obleky a obuv.

I ti největší „neposedové“byli výstavou úplně unešeni, a tak i paní učitelky Žižková, Voborníková a Paulusová si mohly s klidem celou expozici prohlédnout.

Každý si po zhlédnutí těchto skvostů mohl zakoupit i nějaké ty suvenýry. Od malého náramku, pohledu, poučné knížky až po velké odborné publikace. Někteří z nás si vyrazili pamětní mince, na nichž byl vyobrazen Tutanchamon.

Výstava nás obohatila o mnoho zážitků a byla zpestřením školní výuky. Jak děti, tak i paní učitelky získaly mnoho nových poznatků a doufám, že se příští zájezd vydaří stejně dobře jako tento.

Veronika Joštová, žákyně 9.A

projekt-egypt-2008-1.jpgprojekt-egypt-2008-2.jpgprojekt-egypt-2008-3.jpgprojekt-egypt-2008-4.jpg

Napsán: 13.06.2011 22:27 | Přečten: 1340x | Počet fotografií: 4