Biologická olympiáda

Biologická olympiáda-kategorie D

(6.a7.ročník)

biologieZŠ Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí se každým rokem účastní přírodovědných soutěží. Nejtěžší z nich je biologická olympiáda. Žáci mají za úkol vypracovat nejprve test na předem stanovené téma, poznat 20 rostlin a 20 živočichů z předem daného seznamu a zpracovat laboratorní úkol. Nejlepší žáci ze školy postupují do kola okresního. Pro okresní kolo si každý účastník musí připravit samostatnou práci, opět na zadané téma (je možný výběr z několika úkolů).

V letošním školním roce reprezentovali naši školu v okresním kole žáci 6. a 7. ročníku. Filip Petrlák ze 7. B, Jan Semrád ze 7. A a Martin Slavík z 6. A. Nejlepšího umístění dosáhl Filip Petrlák, který postoupil do krajského kola biologické olympiády. Toto krajské kolo se konalo na Střední odborné škole veterinární v Hradci Králové. Účastnilo se ho 35 nejlepších řešitelů z Královéhradeckého kraje. Bohužel, v tak obrovské konkurenci jsme už na postup do dalšího kola nedosáhli. Tak třeba příští rok…

Soutěž byla pro žáky zpestřena prohlídkou pavilonu biologie a stájí. Žáci si mohli vzít na ruku agamu, prohlédnout si chameleona nebo krajtu. Na vlastní oči viděli zázemí laboratoří, veterinární vyšetřovnu nebo umělou líheň. Ve stájích si hladili krávu Žerynku, viděli poníka, ovce a kozy. Všechna zvířata byla v péči studentů.

Mgr. Hana Adamcová

p1050173.JPGp1050190.JPGp1050192.JPGp1050196.JPG