Anglický kurz 8. a 9. tříd

anglAnglický kurz

V týdnu od 12. do 16. května 2014 se na naší škole konal intenzivní kurz angličtiny pro žáky 8. a 9. ročníků pořádaný organizací Talktalk.sk. V každém z pěti dnů proběhlo 6 vyučovacích hodin konverzační angličtiny. Lektoři Chris St. Hilaire z USA a Chris Senior z Velké Británie používali mnoho pestrých aktivit (hry, mluvní cvičení atd.). Cílem byl u dětí odbourat strach z mluvení v angličtině a zlepšit jejich komunikační dovednosti. Myslím si, že tento kurz vše splnil. Pro většinu z nich toto byla první možnost uplatnit své vědomosti a dovednosti v kontaktu s rodilým mluvčím.  Podle reakcí dětí musím říct, že si kurz užily a také si uvědomily, jak je v současné době nutné se učit cizím jazykům.

Kateřina Voltová

Anglický kurz očima žáků

Minulé pondělí nám začal anglický kurz se dvěma lektory Britem a Američanem. Hned bylo poznat, že povahy Američana a Brita jsou hodně odlišné. Od začátku jsme věděli, že to bude parádní týden, a že si to náležitě užijeme. Učení nám bylo podáno zábavnou formou  a všechny nás to moc bavilo. Lektoři na nás neustále mluvili, a protože neuměli česky, nutilo nás to mluvit jenom anglicky, čímž jsme se určitě hodně zlepšili. Lektory jsme si oblíbili, zejména velmi sympatického cestovatele z Californie. Pořád jsme se na něco ptali, hlavně na zajímavé okamžiky jejich života. Například nikdo netušil, že Chris Američan chodil do školy na Havaji a pět let tam žil. Chris Američan odcestoval v pátek do Říma. V pátek něm Chris z Velké Británie všecm rozdal certifikáty o úspěšném dokončení kurzu. Moc se nám to všem líbilo a doufáme, že příští rok bychom si to mohli zopakovat a se stejnými lektory Chrisem a Chrisem.

Matěj Zemánek, Martin Plocek, Ondřej Havel 8.A

img-2086.JPGimg-2091.JPGimg-2093.JPGimg-2098.JPGimg-2101.JPGimg-2117.JPGimg-2129.JPGimg-2132.JPGimg-2138.JPGimg-2140.JPGimg-2147.JPGimg-2162.JPG

Napsán: 23.05.2014 12:03 | Přečten: 1912x | Počet fotografií: 12