Honzíkova cesta Evropou

Honzíkova cesta Evropu

honzikZnají děti odpověď na otázku, co je to Evropská unie? Umí vysvětlit tento pojem? Některé odpovědět umí, ostatní se shodnou alespoň na výrazu „spojení“. S radostí jsme tedy přijali nabídku zúčastnit se umělecké soutěže Honzíkova cesta Evropou, která přímo ke spojení a spolupráci vybízí. Po několik hodin se naši žáci ze 4.A a 4.B společně scházeli, aby vytvořili skupinky, ve kterých společnými silami vytvářeli svá díla do soutěže. Oba ročníky jsou zvyklé se setkávat při společných projektech, ale teď byly postaveny před něco úplně jiného a velmi těžkého. Děti poznaly, že domluvit se ve dvou, natož ve skupině, je velmi náročné. Přes počáteční potíže v některých týmech se dětem přeci jenom povedlo vytvořit pozoruhodná a originální díla, jejichž smyslem bylo znázornit jednu členskou zemi Evropské unie. Hravou a nenásilnou formou tak děti načerpaly znalosti o jednotlivých zemích, o jejích obyvatelích, hospodářství a tradicích, aniž by si uvědomovaly, že soutěží. Nejlepší práce byly zaslány do krajského kola. Pevně věříme, že díky tomuto projektu, jehož heslem je „Jednotná v rozmanitosti“, už všichni ví, co je to Evropská unie a co je to spolupráce a pomoc.

Mgr. Markéta Šlajová, Mgr. Jitka Kellnerová

001.JPG004.JPG012.JPGdsc-0001.JPGdsc-0005-2.JPGdsc-0006-2.JPGdsc-0007-2.JPGdsc-0008-2.JPGdsc-0010.JPGdsc-0012.JPG

Napsán: 22.04.2014 09:16 | Přečten: 1576x | Počet fotografií: 10