Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Putování za českou hudbou a pohádkou

Projekt EUF 2007 – 12

Integrační centrum a rozvoj vzdělávacích a volnočasových aktivit dětí žadatelů o mezinárodní ochranu

euf

Putování za českou národní hudbou a kulturou

a Putování za pohádkami Tisíce a jedné noci

Projekt se uskutečnil v klubovně školy dne 27.11.2008 a zúčastnilo se ho 9 žáků z vyrovnávací třídy PS s paní učitelkou, integrovaní žáci v naší škole a žáci 7.A 7.B.

Skládal se ze dvou částí.

V první proběhla dramatizace pohádek - Popelka v moderním pojetí a tanečním ztvárnění, Šípková Růženka a Karkulka. Ta byla předvedena pantomimicky.

Děti z Pobytového střediska ve svých jazycích předvedly Alibabu a 40 loupežníků. Uslyšely Šeherezádu od Rimského - Korsakova, zazněla ruština, běloruština, turečtina, arabština. Při ruském čtení této pohádky se naše děti snažily o zpětný překlad a porozumění textu. Všechny děti se pokusily o zapojení dle jazykových možností, zkoušely pohybové a výtvarné vyjádření na konci projektu, kde dotvářely podobu nejen princezny Turandot, ale i zhlédnutých pohádek.

Motivujícím prvkem pro tuto část byla návštěva divadla v Hradci Králové 14.11.2008 na představení pohádky Princezna Turandot, které se dětem velmi líbilo.

Druhá část se nesla v duchu hudby B. Smetany. V září děti navštívily rodiště B. Smetany - Litomyšl, jeho rodný dům, prohlédly si zámek a další pamětihodnosti města.

Dramatická dílna připravená p. uč. S. Luňáčkovou je zavedla na české posvícení, kde se odehrával děj Prodané nevěsty. Zazpívaly si Proč bychom se netěšili, naučily tancovat polku, uslyšely nejznámější melodie opery Věrné milování, Milostné zvířátko atd. Seznámily se s jednotlivými postavami, měly možnost si zasoutěžit. Kdo dobře odpověděl na otázky, odnesl si obrázky postav z opery, které pro děti vytvořili žáci 9.A.

A co bylo nejpříjemnější a nejchutnější? No přece opravdové posvícenské koláče, které jim moc chutnaly.

Děti společně prožily zábavné i poučné dopoledne, vydaly se za kulturou, která je určitě obohatila, vzájemně se sblížily, neboť se zapojovaly do všech připravených činností.

 

S. Luňáčková, J. Nováková

projekt-hudba-pohadka-2008-1.jpgprojekt-hudba-pohadka-2008-2.jpgprojekt-hudba-pohadka-2008-3.jpgprojekt-hudba-pohadka-2008-4.jpgprojekt-hudba-pohadka-2008-5.jpgprojekt-hudba-pohadka-2008-6.jpg

Napsán: 13.06.2011 22:15 | Přečten: 1151x | Počet fotografií: 6
© 2020 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz