Březen - Měsíc knihy

Březen – Měsíc knihy.

knihaV březnu jsme si ve 2. B připomněli měsíc knihy malým projektem. Do školy jsme si přinesli svoji nejoblíbenější knížku, kterou jsme představili svým spolužákům. Při výtvarné výchově jsme nakreslili ilustraci a při komunikaci jsme se pokusili zapsat stručný obsah knížky.

Pak jsme se vydali na průzkum po třídách pracoviště Komenského a zajímaly nás oblíbené knížky v ostatních třídách. Zjistili jsme, že úplně nejoblíbenější je Harry  Potter od J. Rowlingové, hned za ním Deník malého poseroutky  J. Kinneye a pak  následují hlavně knížky o zvířátkách  (Dášeňka, Ferda mravenec, Povídání o pejskovi a kočičce atd.)

Na závěr projektu jsme navštívili městskou knihovnu. Tam jsme se seznámili s výpůjčním řádem knihovny, prohlédli jsme si knížky a časopisy, které půjčují dětem v dětském oddělení. Domů jsme si odnesli přihlášky do knihovny a těšíme se na knížky, které si půjčíme.

II.B  a  Z. Tomšová

dsc-0001-2.JPGdsc-0001.JPGdsc-0002-2.JPGdsc-0002.JPGdsc-0003.JPGdsc-0004.JPGdsc-0005-2.JPGdsc-0005.JPGdsc-0006.JPG

Napsán: 04.04.2014 11:26 | Přečten: 1432x | Počet fotografií: 9