Zápis do 1. třídy

Zápis do první třídy

prvnakPravidelně každý rok je měsíc únor na Základní škole Gutha - Jarkovského v Kostelci nad Orlicí časem, kdy předškoláci navštěvují naši školu a seznamují se s prostředím, do kterého budou v blízké budoucnosti chodit. Vybraní pedagogové ZŠ naopak zavítávají do MŠ, aby rodičům předali své požadavky pro žáky prvních tříd a zároveň budoucí prvňáčky pozvali na zápis do prvního ročníku.

Ten se letos uskutečnil 12. února. Od 14:00 na zájemce čekali žáci pátého ročníku, kteří se převlékli do pohádkových kostýmů, předškoláky přivítali a zavedli je do zapisujících tříd. Tam už učitelé prvního stupně budoucí prvňáčky prověřovali ze základních znalostí a dovedností. Každý předškolák potom obdržel zápisní lístek, vybral si dárek vyrobený žáky z vyšších ročníků a rozloučil se s zapisujícím vyučujícím.

Kdo se chtěl ještě chvíli zdržet mohl využít prostoru plného her a soutěží, které si připravili žáci devátého ročníku.

A jak to vše dopadlo? Po náhradním termínu, který se konal 26. února, bylo přijato 64 dětí. Všem budoucím prvňáčkům přejeme dobrý start, mnoho úspěchů a pěkných zážitků ve školním roce 2014 – 2015.

I. stupeň ZŠ

dsc-0003.JPGdsc-0004.JPGdsc-0022.JPGdsc-0025.JPGdsc-0026.JPGdsc-0057.JPG