Skutečný dárek

clovekJarní prázdniny byly bezva. My jsme se ale už těšili do školy. Víme, že se tady naučíme mnoho nového. Škola nás baví. Navíc máme hezkou třídu a plno pomůcek. Ne všechny děti se mají tak dobře jako my. A když jsme si o tom povídali, napadlo nás, že bychom mohli někomu pomoci a zároveň mu udělat radost. Poradili jsme se a vybrali jsme společnost Člověk v tísni. Přečetli jsme si, že Skutečné dárky z kategorie ŠKOLSTVÍ pomáhají získat vzdělání dětem v chudých oblastech Afriky a Asie. Například v Etiopii nemá přístup ke vzdělání polovina dětí. A to i přesto, že se ve školách učí na dvě až tři směny a výjimkou není ani 100 žáků v jedné třídě. Děti v Africe a Asii chodí do školy často jen s jedním sešitem a tužkou. Občas není čím psát na tabuli a občas není ani ta tabule. Tento dar, pro který jsme se rozhodli, vystačí například na nákup sešitů a tužek pro sedm dětí v Etiopii. Není to moc, ale jsme rádi, že můžeme i my malí pomoci.

Žáci 2. C, ZŠ Gutha – Jarkovského, Kostelec n. O.

img-2415.JPGimg-2416.JPGimg-2417.JPG

Napsán: 07.03.2014 11:02 | Přečten: 1389x | Počet fotografií: 3