Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Bedřich Smetana

euf

Česká národní hudba

a po stopách hudebního skladatele Bedřicha Smetany.

 

Projekt žáků 7. ročníku spolu s dětmi z Pobytového střediska

 

Ve čtvrtek 11. 9. 2008 jela naše třída společně s dětmi z Pobytového střediska na výlet do Litomyšle.

Tentokrát našimi spolucestujícími byly děti různých národností, věkově od 5 do 16 let. Tuto cestu absolvovala také naše spolužačka Kačenka s paní asistentkou a s pomocí spolužáků to zvládla na výbornou. Nejvíce ji ale upoutaly na zámku v Litomyšli koně - tedy obrovské obrazy a my jsme se dozvěděli, že v dřívějších dobách vjelo panstvo do pokoje i s koněm.

Ale od začátku. Nejdříve jsme navštívili zámek, kde nás hned v první místnosti, zámeckém divadle, okouzlil ojedinělý soubor kulis. Dále nás paní průvodkyně odvedla na balkon a provedla po jednotlivých pokojích.

Poté jsme navštívili rodný dům Bedřicha Smetany. Celou prohlídku bytu rodičů B. Smetany nás provázela hudba z cyklu Má vlast.

Poslední částí našeho výletu byla prohlídka Muzea antického sochařství a architektury, zde jsme měli možnost si prohlédnout sochy lidí i zvířat.

V zámecké zahradě jsme se občerstvili tím, co nám připravily maminky a také zmrzlinou. Ta byla také ještě ve městě, kam dále naše kroky směřovaly. No a nechyběly ani hamburgry a nějaký ten mls.

A pak už nás utrmácené čekala cesta domů.

 

A jaké byly reakce spolužáků?

 

"… že děti z pobytového střediska se zapojily, mluvily česky a byly velmi ukázněné"

"… nádherná zahrada a fontána"

"… žila zde Božena Němcová"

"… je tu spousta zajímavých věcí, domů"

"… nové poznatky o životě a dětství našeho skladatele"

"… mohl jako dítě hrát na zámku"

"… malá postel rodičů"

Také bychom rádi poděkovali těm, kteří se na tomto projektu podíleli - paní ředitelce Pobytového střediska I. Vyhnálkové, která nám dala k dispozici autobus, paním učitelkám a panu řidiči.

V Litomyšli se nám líbilo a my moc děkujeme. Samozřejmě, že se našli i ti, kteří by rádi rozchod, něco jiného, jsou stále nespokojeni, ale to už tak bývá, většina z nás ale byla spokojena.

Tento projekt bude ještě pokračovat během října, kdy pozveme děti z Pobytového střediska do naší školy a seznámíme je se životem skladatele a s jeho hudbou, kterou si společně poslechneme.

Míša Hynková a žáci 7.ANapsán: 13.06.2011 22:02 | Přečten: 1128x
© 2020 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz