Zoubky

zub

Zubní hygiena

Úterní dopoledne čekala žáky prvního stupně neobvyklá návštěva. Vzhledem k tomu, že si měli přinést zubní kartáčky, tušili, co je asi čeká. Na naši školu zavítaly dvě studentky stomatologie za účelem zvýšení a zkvalitnění zubní hygieny dětí. Pomocí různých aktivit dívky dětem ukázaly jak o zuby správně pečovat a jak má vypadat zdravý chrup. Děti zkoušely čistit zvětšeným kartáčkem umělé zuby či zuby plyšákovi. Jakmile tuto činnost technicky zvládly, čistily vlastním kartáčkem i své zuby. Spousta dalších informací byla ukryta v obrázcích či tajenkách. Hodina, která  stoprocentně splnila svůj poučný účel, rychle uběhla. Oběma slečnám patří poděkování za jejich čas a kvalitně odvedenou práci.

Mgr. Markéta Šlajová

11.jpg12.jpg22.jpg25.jpg27.jpg