Úřad práce a Assa Abloy

Úřad práce a firma Assa Abloy

fab1.října se žáci 9.B a 4.října žáci 9.C zúčastnili exkurze do Rychnova nad Kněžnou. Nejprve absolvovali návštěvu továrny Assa Abloy, kde se vyrábějí klíče. Prošli celou výrobní linkou, což bylo velmi zajímavé, k rozhodnutí, že „tady bych chtěl dělat“, to však nikoho nepřivedlo.

Následovala druhá část exkurze, která se konala na Úřadu práce v Rychnově nad Kněžnou. Paní lektorka děti mile přivítala a pak je seznámila s programem semináře, který byl zaměřený na volbu povolání. S každým zvlášť pohovořila o jeho představě a ani se příliš nedivila, když většina žáků prohlásila, že ještě není definitivně rozhodnuta, na jakou školu se chce přihlásit. Proto s nimi vedla řízený rozhovor, jak důležité takové rozhodnutí je. Upozornila na potřebu osobně si prohlédnout školu, na které by chtěli studovat, a zjistit o této škole všemožné informace. Rozdělila žáky do skupin a všichni museli přemýšlet, co pro ně důležité vlastně je – rozvrh, vybavenost školy, úspěšnost absolventů, jaká je dostupnost školy, zda tam mají jídelnu, knihovnu, kroužky a mnoho dalších věcí.

Dohromady pak všichni počítali, kolik bude rodiče takový rok studia stát… Každý žák si na PC zpracoval osobní test zájmů a program pak doporučil obory, které by pro daného člověka byly vhodné. Bylo zajímavé, že někomu se na papíře objevilo pár škol, jinému z tiskárny vyjel list papíru popsaný z obou stran. Někdo byl spokojený, jiný překvapený, další zklamaný. Děti si mohly také vypůjčit a pročíst desky, ve kterých byly shromážděné informace snad o každém oboru, který se u nás dá studovat.

Celá akce byla více než prospěšná  ( pro 9.A se připravuje též ) a věřím, že se v mnoha hlavičkách malinko rozsvítilo a to rozhodnutí, kam po  základní škole, nebude již tak těžké.

A.S.

p.s.

Deváťáci, až budete na internetu, nezapomeňte:  www.infoabsolvent.cz

dsc02642.JPGdsc02649.JPGdsc02657.jpgdsc02662.JPGdsc02666.JPGdsc02669.JPGdsc02674.jpgdsc02678.jpgdsc02681.JPGdsc02685.JPGp1230612.JPGp1230613.jpgp1230617.jpgp1230620.jpgp1230621.jpgp1230628.jpg