Školní výlet 9.C

Školní výlet .C – Deštné v Orlických horách

destneLetošní výlet třídy 9.C se uskutečnil ve dnech 5. – 7.6.2013. Tentokrát jsme vyrazili do Deštného v Orlických horách , kde jsme byli ubytováni v Chatě U Supa, která patří manželům Strnadovým z Kostelce. Už jen samotná cesta nahoru na chatu byla pro některé zatěžkávací zkouškou. Nakonec se všichni ve zdraví ocitli na chalupě, kde  si vybalili svá zavazadla. První večer byl vyplněn povídáním, posloucháním hudby či hraním karet. Každý se zabavil, jak uměl nejlépe. Druhý den čekala na všechny turistická vycházka. Jejím cílem byla Masarykova chata Na Šerlichu, kde toho dne nebylo právě moc pěkné počasí. Pro hustou mlhu jsme mnoho z okolí  neviděli, ale poté, co jsme sešli dolů k Šerlišskému mlýnu, se vyjasnilo a sluníčko nás až do večera neopustilo. Na obou našich zastávkách se mnozí občerstvili a pak jsme vyrazili na cestu zpět. Po výborném obědě se odpočívalo, hrálo, povídalo. Večer na deváťáky čekalo malé překvapení. Vyrazili jsme do Deštného zahrát si bowling. Myslím, že si to všichni užili. To nejlepší ale mělo přijít až těsně před půlnocí. Skupina kluků a děvčat připravila pro ostatní stezku odvahy i se strašením. Všichni ji zvládli skvěle – pravda někteří i se šrámem na čele. Této noci jsme opravdu neměly s pí učitelkou Karáskovou problém s hlídáním. Deváťáci padli do postelí a spali (aspoň si to myslíme ). Ráno jsme v pokojích našly tvrdě spící kluky a děvčata. Probouzeli se jen stěží. Poslední dopoledne  každý trávil podle svých sil. Po obědě jsme se sbalili a naposledy sešli kopec od chaty do Deštného k autobusu. Cesta do Kostelce utekla velmi rychle a poslední školní výlet 9.C byl u konce.

Eva Voborníková

Napsán: 13.06.2013 13:47 | Přečten: 1768x