Čtení pomáhá

ČTENÍ POMÁHÁ

logo Na internetu existuje projekt, který se jmenuje „Čtení pomáhá“.  Žáci ze Základní školy Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí se do něho v rámci výuky již několikrát zapojili.

Podstata projektu spočívá v tom, že se žák zaregistruje, následně si vybere nějakou knihu ve své věkové kategorii, pak odpoví na čtyři ( občas nelehké ) otázky, a když jsou odpovědi správné, dostane kredit 50,- Kč, který podle svého výběru přepošle na různé charitativní projekty.

Charitativních programů je mnoho, děti mohou přispívat například na nákup hraček do nemocnic, výcvik vodícího psa, rehabilitační pobyt v lázních pro chlapečka, který nemůže chodit, na  oční operace afrických dětí atd. Kam „vydělané“ peníze pošlou, to je jejich věc.

Chtěli jsme dát tomuto projektu trochu větší vážnost a také dokázat okolí, že pomáhat je vlastně snadné, a tak byla 20. března spuštěna akce, do které se dobrovolně zapojila celá řada dětí od šestých až po deváté třídy.

Ve 14 hodin byly otevřeny obě počítačové učebny a děti začaly „pracovat“. Nikdo nesměl švindlovat, to paní učitelky  ČJL bedlivě kontrolovaly. Někomu se podařilo správně odpovědět jen na otázky z jedné jediné  knihy, ale jiné výsledky byly až neuvěřitelné! – perfektní znalosti šesti knih prokázali Tonda Duben ze 7.B, Tereza Králová z 9.C , Martina Kijonková ze 6.B a Tereza  Jansová  ze 6.B. Na otázky ze sedmi knih správně odpověděla Markét Ochocová  ze 6.A. Úžasných deset knih bezchybně zvládla Kamila Barnetová ze 7.B.

Celkem se během toto odpoledne podařilo na různé charity poslat 5. 300,- Kč. A to je částka,

o které by se určitě mělo vědět.

Každý zúčastněný dostal pochvalu za účast a někteří  jedničku za čtenářskou gramotnost. Ale hlavně patří každému upřímný dík!

Pomáhat je snadné. Ale ne samozřejmé…

Snad se dočkáme toho, že „čtení“ ještě někdy pomůže. A že účastníků bude ještě víc.

Děkujeme, děti!

A.S.

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

img-4301.JPGimg-4306.JPGimg-4307.JPGimg-4318.jpgimg-4325.JPG

Napsán: 03.04.2013 11:39 | Přečten: 1709x | Počet fotografií: 5