Preventivní program pro 6. třídy

SEMIRAMIS podruhé

semiramisČtvrtek 21. února byl pro šesťáky poněkud jiný než běžné vyučovací dny. Již podruhé v tomto školním roce mezi ně v rámci preventivního programu školy zavítaly dvě příjemné a šikovné lektorky společnosti SEMIRAMIS.

Během prvního setkání si děti především stanovily pravidla vzájemného soužití ve třídě. Nyní samy hodnotily, jak se jim s těmito zásadami ve třídě žije. A jaký byl nový úkol? Naučit se spolupracovat, vzájemně se domluvit, při plnění úkolů konstruktivně překonávat překážky. Výsledkem tříhodinové práce byla pro každou třídu velká vlastnoručně namalovaná loď s pasažéry – členy třídy. Proč loď? Protože na ní má každý člen posádky nějaký úkol a význam, úplně stejně jako v kolektivu třídy.

Když se lektorky se žáky loučily, padaly dotazy, zda se ještě spolu uvidí. My i žáci doufáme, že tomu tak bude. Pro realizaci této aktivity je však pro naši školu nutná finanční podpora. Za uskutečnění letošních setkání děkujeme MÚ Kostelec nad Orlicí a doufáme, že se v příštím roce opět v rozpočtu města najde částka potřebná na pokračování příjemných a efektivních setkání s lektorkami SEMIRAMIS.

Mgr. Irena Bártová

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

img-7867.jpgimg-7873.jpgimg-7878.jpgimg-7885.jpgimg-7892.jpgimg-7919.jpgimg-7925.jpgimg-7944.jpgimg-7948.jpg

Napsán: 05.03.2013 14:53 | Přečten: 1769x | Počet fotografií: 9