Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhl tradičně počátkem února na pracovišti Komenského.

prvnakDatum letos připadlo na středeční odpoledne 6. února. První předškoláci přišli v doprovodu svých rodičů a sourozenců krátce po 14. hodině. Ve vstupní hale se jich ochotně ujaly jen o několik let starší spolužáci, kteří se pro tuto příležitost vtělili do lehkonohé víly, krásné princezny, pihaté Pipi, Červené karkulky, přítulných koček, veselého klauna, či odvážného rytíře. Žáci odvedli příchozí do tříd, kde probíhal vlastní zápis. Děti malovaly, počítaly, určovaly barvy, hledaly tvary, porovnávaly velikost, orientovaly se v pojmech  větší - menší, hledaly, co je vpravo dole,….  a odvážnější recitovaly, či dokonce zpívaly. Rodiče napjatě a s rozechvěním sledovali počínání svých ratolestí. V upomínku na tento významný den si odnesly všechny děti pamětní list a vybraly si drobný dárek, který pro ně vyrobili starší žáci. Některým dětem se ve škole zalíbilo natolik, že se nechaly zlákat ke hrám s osmáky a trpěliví rodiče se ve škole zdrželi déle než původně předpokládali.

Děkujeme rodičům všech osmdesáti zapsaných dětí za důvěru v naši školu.

Přejeme všem, aby si ve zdraví užívali dny bezstarostného dětství a budeme se těšit v září na viděnou.

Pozn.: Rodiče budou včas vyrozuměni, jaké školní potřeby mají svým dětem zakoupit.

Jmenné seznamy 1. tříd budou zveřejněny  před nástupem do školy v srpnu.

H.S.

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

zapis-2.jpgzapis-6-1.jpgzapis-7-1.jpg

Napsán: 21.02.2013 14:41 | Přečten: 1840x | Počet fotografií: 3