Mistři animované tvorby

Výtvarný projekt – animace

pavouciŽáci 6. tříd se v hodinách výtvarné výchovy  zúčastnili projektu zaměřeného na vytvoření jednoduché animace.

Nejprve si vymysleli krátký příběh a sestavili scénář. Museli dodržet stanovené podmínky, například délku animace, počet scén a vložení jednoduchých triků typických pro tento způsob filmování. V dalších hodinách si donesli vše potřebné a postupně nafotili potřebný počet snímků. V závěrečných dvou hodinách pracovali v učebně informatiky a pomocí programu vytvořili vlastní animaci.

Práce dětí byla hodnocena podle předem zadaných kritérií, tj. splnění výše stanovených parametrů, tématu a jeho originality, dramatizace příběhu a technické dokonalosti provedení.

Poděkování patří především panu Dominiku Jurčekovi, který celý projekt vypracoval a realizoval v rámci své dlouhodobé pedagogické praxe.

Napsán: 04.02.2013 13:03 | Přečten: 2119x