Aktuality | ZŠ Kostelec nad Orlicí | www.zskostelec.cz
Aktuality
Stolní tenis - Okresní přebor ZŠ

Okresní přebor ve stolním tenise.

Ve středu 24.10.2012 se žáci naší školy zúčastnili finále soutěže ve stolním tenisu základních a středních škol našeho okresu. Vzorně připravená hala, vysoká úroveň zápasů, zajištěné občerstvení v přilehlém bufetu, pěkné poháry a diplomy - to vše přispělo k perfektnímu průběhu i atmosféře soutěže.

Převzato z webu ZŠ Voděrady:
Ve středu 24.10.2012 jsme se stali pořadateli okresního finále základních a středních škol našeho okresu. Vzorně jsme s pomocí žáků připravili hernu, zajistili jsme občerstvení v přilehlém bufetu, prostřednictvím asociace školních sportovních klubů i pěkné poháry a diplomy.
Zúčastnilo se nebývale velké množství škol. V kategorii středních škol (po třech chlapeckých a dívčích týmech) byly boje urputné zvláště mezi děvčaty. Palmu vítězství dobyla děvčata z Gymnázia Rychnov n.Kn. reprezentovaná bývalými našimi žákyněmi: Kovaříčková, Findejsová, Pavlíková. V chlapcích se radovali z postupu do krajského kola středoškoláci z Obchodní akademie z Kostelce.
Podstatně větší počet týmů (pět) dorazil do dívčí kategorie základních škol. Naše děvčata bohužel skončila až na 4.místě, když se příliš nedařilo naší jedničce Nele Rohlenové. Postup si z 1.místa vybojovala škola z Dobrého.
Nejvíce škol se tradičně sjíždí do kategorie chlapců základních škol. 7 týmů ve 2 skupinách. To byla pořádná porce zápasů, však mnozí dohrávali s vypětím všech sil. Naši borci to však nebyli, ti trávili více času v bufetu než za stoly. Škoda, šance ve skupině postoupit byla, ale tréninkové manko bylo příliš znatelné. Naši borci si nebyli ani jednou zatrénovat, ale hrát chtěli všichni. Sebedůvěra nám rozhodně nechyběla. Vítězství si odvezli do Kostelce chlapci ze Základní školy Gutha Jarkovského Kostelec n.Orl.
Celý turnaj proběhl v klidu bez protestů a problémů i díky rozhodčím p. Josefu Jakubcovi a jeho ženě Heleně Jakubcové, obětavým žákům v bufetu a hlavnímu pořadateli (již zázračně uzdravenému) p. uč. Kovaříčkovi. - Ko-
Více na www.zsvoderady.cz

Po naši školu znamenala tato soutěž hned dvě prvenství.
Prvenství první: Premiérová účast družstva naší školy v tomto přeboru.
Prvenství druhé: Vítězství v tomto turnaji, i když pro letošní rok bez postupu do krajského kola, protože jeden z našich reprezentantů nesplnil věkový limit (je mladší).

Úspěšnými reprezentanty jsou:

Jakub Malík ze 6.B
Dominik Tesař z 8.A
Josef Čermák z 8.C

M.Kalousková
Více fotografií najdete ve fotogalerii.
img-0779.jpgimg-0780.jpgimg-0781.jpgimg-0782.jpgimg-0785.jpgimg-0786.jpgimg-0802.jpgimg-0837.jpgimg-0849.jpgimg-0855.jpgimg-0880.JPGimg-1057.jpgimg-1060.jpgimg-1065.jpg

Napsán: 25.10.2012 13:41 | Přečten: 2525x | Počet fotografií: 14
© 2021 Základní škola Gutha-Jarkovského - Kostelec nad Orlicí, Všechna práva vyhrazena
Mapa Webu, Prohlášení o přístupnosti

Powered by iSystems.cz