Beseda o Dakaru

Dne 26.4.2007 se žáci 6.A a chlapci z 9.A zúčastnili besedy o rallye Lisabon – Dakar. Připravil si ji pro nás pan ing. Vojtěch Morávek, který se letošního ročníku zúčastnil jako navigátor. Beseda proběhla v počítačové učebně, kde jsme shlédli krátký videoklip a pak reportážní fotografie s příslušným komentářem.

Beseda byla vhodným doplňkem učiva zeměpisu v 6. třídě, kde se právě v dubnu probírá Afrika a pro chlapce z 9. třídy to bylo zpestření z hlediska volby povolání, protože mnoho z nich jde studovat obory autotronik, automechanik nebo strojní průmyslovku.

Měli jsme možnost vidět reálie ze současné Afriky, seznámit se životem lidí na africkém venkově i ve městech, s faunou i flórou, viděli jsme tisícileté baobaby, ale také bídu , práci dětí v manufakturách.

Děkujeme panu ing. Morávkovi za čas, který nám věnoval a za velmi poutavé vypravování.

S.L.

Napsán: 01.06.2011 17:05 | Přečten: 1513x