Bobřík informatiky

Národní kolo soutěže Bobřík informatiky

Základní škola Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí umožnila žákům se zájmem o informatiku a programování účast v národním kole 4. ročníku soutěže Bobřík informatiky. Tato soutěž proběhla v celé republice on-line současně v jednotlivých kategoriích. Nejvíce zájemců se přihlásilo v kategorii Kadet ( žáci 8. – 9. ročníku ). Tato kategorie soutěžila ve středu 9.11.2011. Mladší zájemci měli možnost soutěžit v kategorii Benjamin ( 5.-7. ročník ) ve čtvrtek 10.11.2011.

Soutěžní klání začalo ve středu v 10 hodin ráno v učebně informatiky na Palackého náměstí a pokračovalo až do půl druhé. Celkem se v kategorii Kadet vystřídalo u počítačů 30 soutěžících, v kategorii Benjamin 14 soutěžících. Soutěžní test obsahoval 15 náročných otázek z oboru informatiky, matematiky a trochu i fyziky.Výsledek se každý soutěžící dozvěděl okamžitě po ukončení testu. Druhý den se soutěžící seznámili s celkovým pořadím v rámci školy. Každý, kdo získal více než 150 bodů z celkového počtu 240 ulovil bobříka informatiky. Zájem o soutěž byl obrovský v celé republice. Děti se do soutěže zapojily s nadšením a porovnaly si navzájem svoje znalosti i dovednosti a zjistily, že informatika je někdy i složitá věda. V pondělí jsme se dozvěděli pořadí všech našich soutěžících v rámci České republiky. Nejlépe si vedli žáci Kateřina Chadimová z 8.B a Igor Žid z 9.B , kteří obsadili v kategorii Kadet 431.místo v republice ( z 5 235 soutěžících ) a získali shodně 200 bodů z 240 možných. Adéla Hynková ze 7.A, která obsadila v kategorii Benjamin 499.místo v republice ( z 6 587  soutěžících ) získala 189 bodů z 240 možných..

Benjamin - národní výsledky

Kadet - národní výsledky