Státy EU v křížovkách

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR

esf

Investice do rozvoje vzdělávání

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Státy EU v křížovkách

Vybraní žáci 7. ročníku v hodinách povinné informatiky vytvoří v programu pro práci s tabulkami ( Excel, OO tabulky ) křížovku pro mladší spolužáky. Procvičí si práci s buňkou, formát buňky, ohraničení, výplň, záhlaví. Vytvoří nadpis, legendu, tajenkou bude některý ze států EU, doplní obrázkem, který se vztahuje k tajence.

Práce žáky bavila, bylo nutné připomenout základní práci s buňkou, ohraničení, výplň, zarovnání. Vyhledávání na internetu nedělalo problémy. Někteří žáci zapomněli přejmenovat list s řešením, kontrola náhledu také některým unikla.Problém dělalo kolírování obrázků do buňky tak, aby netvořily hypertextový odkaz.

Hana Adamcová

Naděžda Šabartová