Jenom pohled nestačí

Název letošního prvního setkání žáků 9.A s lektorkami Semiramis byl velmi zajímavý. V pátek 18.12.2020 za deváťáky přijely nové lektorky – Lucka a Denisa. Ihned od samotného začátku setkání se oběma děvčatům podařilo se třídou navázat velmi dobrý kontakt.

Celý dnešní program se točil kolem jinakosti. Jaké to je být jiný než ostatní – barva pleti, náboženství, zájmy, prostředí, tělesné handicapy,… to vše nás může odlišit od ostatních ….. a my se s tím musíme zkusit nějak vypořádat.

Žáci se velmi dobře vypořádali i s pojmy jako – xenofobie, empatie, předsudky. Nikdo se nebál na dané téma hovořit, rozproudila se docela zajímavá debata. Slova ale doprovázely i zajímavé aktivity – např. – puntíky, role ve společnosti (jaké to je být – Romem, utečencem, neslyšícím, nevidoucím, HIV pozitivním jedincem,….? Mohu vše, co ostatní?).

Závěr dnešního programu byl moc milý – děti měly tomu, kdo seděl po jeho pravici „darovat“ něco, co by si onen dotyčný možná přál,  a také to měl doprovodit svým ústním věnováním. Tato chvíle byla velmi dojemná a u některých vyvolala i  lehké mrazení a lesklá očička.

Myslím, že dnešní setkání s Luckou a Denčou se vydařilo a nebylo to jen předvánoční atmosférou.

Eva Voborníková

img-0692.JPGimg-0691.JPGimg-0693.JPGimg-0694.JPGimg-0695.JPGimg-0696.JPGimg-0697.JPGimg-0698.JPGimg-0700.JPGimg-0701.JPG

Napsán: 08.01.2021 10:38 | Přečten: 31x | Počet fotografií: 10