Hledáme nejlepšího mladého chemika

V  soutěži „Hledáme nejlepšího mladého chemika“ v konkurenci 193 základních škol bodovala naše základní škola!

13.ročník regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR je u konce. Soutěž probíhala od září loňského roku a skládala se z dvoukolového testování teoretických znalostí a prověrky praktických dovedností v laboratoři. Celkem se klání zúčastnilo více než 6 500 žáků devátých tříd ze 193 základních škol pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a Kraje Vysočina. Letošní účast byla opravdu rekordní.

Do nejprestižnější kategorie jednotlivců se mezi 34 finalistů probojovala dokonce dvě děvčata 9. ročníku - Michaela Sajdlová a Kateřina Slavíková. Michaela Sajdlová zvládla obdivuhodně i praktickou část soutěže a tím obsadila fantastické 2. místo. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se bohužel z důvodu pandemie koronaviru nemohlo uskutečnit, a tak předání hodnotných cen proběhlo individuálně ve dnech 5. a 6. května v Pardubicích.

Oběma dívkám patří velké poděkování, protože právě díky nim obstála naše škola v tak silné konkurenci mezi 193 základními školami  a  obdržela celkově 6. místo v kategorii Nejlepší škola a učitel

20200506-110836.jpg20200507-1722211.jpg

Napsán: 20.05.2020 11:03 | Přečten: 307x | Počet fotografií: 2