Zeměpisná olympiáda

Zpráva z okresního kola zeměpisné olympiády.

Dne 26. února 2020 se 5 žáků naší školy zúčastnilo okresního kola zeměpisné olympiády  na Gymnáziu v Rychnově nad Kněžnou. Konkurence byla  vysoká. Soutěže se zúčastnilo 38 žáků ze 4 ŽŠ a 2 gymnázií. Byli rozděleni do 3 kategorií : kategorie A – 6. ročník, kategorie B – 7. ročník a kategorie C – 8. a 9. ročník. Našimi nejúspěšnějšími reprezentanty byli : Šárka Jaklová, která v kategorii B obsadila výborné 2. místo  a Matěj Kroupa, který v kategorii C obsadil výborné 3. místo za 2 studenty gymnázií . Šárka Jaklová postupuje do krajského kola, které se bude konat 25. března v Hradci Králové. I ostatní žáci neudělali naší škole ostudu. V kategorii B se Daniel Svoboda umístil na 7. místě . V kategorii A se Michael Nezkusil umístil na 8 místě. V kategorii C Jakub Fiedler obsadil 9. místo. Všem žákům chci poděkovat za velmi dobrou reprezentaci naší školy  mezi nejlepšími zeměpisci okresu  a Šárce chci popřát hodně úspěchů v krajském kole.

Mgr. Luboš Voborník

Napsán: 10.03.2020 13:54 | Přečten: 210x