Den s výchovami na 2. stupni

Výtvarný blok automatické kresby

Proč mívají někteří žáci malůvky v rozích sešitů? Proč si občas bezděčně čmárají? – Na tyto otázky si zkoušeli odpovědět žáci ve výtvarném bloku automatické kresby.

Objevovali, že ruka může kreslit jakoby sama bez ovlivnění rozumem a vědomím. Učili se využívat pravou mozkovou hemisféru, které si připisují funkce intuice, představivosti, tvořivosti a denního snění. Po navození uvolněného stavu začali vytvářet díla spojená s intuicí a kreativitou.

V další části výtvarného bloku se pokoušeli vnímat věci kolem sebe a kreslit to, co vidí.

Vznikla originální díla bez ohledu na to, zda mají žáci dosavadní zkušenosti s kreslením. Děti tak došly ke zjištění, že ať již mají výtvarný talent nebo ne, jsou schopni vytvořit krásné obrázky.

img-8874.JPGimg-8875.JPGimg-8963.JPGimg-8964.JPGimg-8967.JPG

Napsán: 24.01.2020 11:07 | Přečten: 102x | Počet fotografií: 5