Stolní tenis

Na pingpongových stolech v Kostelci začala doba stříbrná

Dne 22. 10. 2019 se naše škola zúčastnila okresního kola AŠSK ve stolním tenise, které se tradičně uskutečnilo ve Voděradech. Do bojů o postup do krajského kola jsme vyslali celkem pět mužstev, kdy zejména chlapecké týmy měly za cíl postup do krajské fáze turnaje, a aby také ne, když osu týmů tvořili hráči, kteří pravidelně nastupují na krajských a republikových turnajích mládeže, stejně tak dlouhodobých soutěžích dospělých. Jak se s daným úkolem popasovalo naše třináctičlenná výprava?

Tým Radovan Hladký, David Mejtský, Michal Plocek a Jonáš Stříteský prohrál ve finále kategorie 6-7. tříd s gymnáziem Dobruška 2:4 a stejně jako jejich starší spoluhráči startující v kategorii 8-9. tříd (Stanislav Fajgl, Jakub Lipenský, Ondřej Šeda), kteří prohráli ve finále se ZŠ Lhoty u Potštejna 2:4, obsadili druhé místo.

V soutěžích dívek se dvojice Tereza Bolehovská, Nikola Hartmanová umístila v kategorii 6-7. tříd na nepopulární čtvrté „bramborové“ příčce, když nestačila na mužstva, jejichž osu tvořili hráčky pohybující v nejvyšších patrech republikových žebříčků svých věkových kategorií.

Největší zastoupení jsme měli v kategorii dívek 8-9. tříd, kde jsme měli hned dvě družstva z celkových čtyř. „A“ mužstvo v sestavě Eliška Dvořáková, Lenka Oberreiterová skončilo i přes srdnatý výkon čtvrté. „B“ mužstvo v sestavě Kateřina Fuksová, Michaela Sajdlová si poradilo jak se svými spolužačkami, tak i mužstvem z Častolovic. Ve finále však opět, stejně jako kluci, prohrálo se ZŠ Lhoty u Potštejna a skončilo tak na druhém místě.

I přes očekávání postupu zejména u mladších kluků, jsme se cíle nedočkali. Pro mě osobně je to zklamání, ale respektujeme sílu soupeře, který byl ve finálových utkáních a koncovkách jednotlivých zápasů vždy o něco odvážnější a dokázal svou aktivitu dovést do vítězného konce. Holky mně však příjemně překvapily. Místo alespoň jednoho zlata, máme tři stříbra.  Začala nám tak doba stříbrná.

Zhodnotil s úsměvem účast našich týmu vyučující Tomáš Malík.

20191022-140751.jpg20191022-144042.jpg20191022-144355.jpg20191022-144743.jpg20191022-144748.jpg

Napsán: 21.11.2019 14:05 | Přečten: 282x | Počet fotografií: 5