Archeopark Všestary

Se třídou 6. C jsme jeli 23.10.2019 na exkurzi do archeoparku ve Všestarech. V 7:50 jsme měli sraz před školou, v 8:00 jsme  vyjeli a okolo deváté jsme tam dorazili. Naším doprovodem byl pan učitel Karel Klícha a paní učitelka Kateřina Voltová .

Když jsme dorazili odložili jsme si věci a šli jsme na prohlídku do první místnosti, kde už na nás čekala milá paní průvodkyně. Uvnitř jsme se bavili o archeologii a jeskyních malbách, také o tom jak se dříve pohřbívalo.

Po tom jsme šli do místnosti, kde byl velký model toho jak to tady dřív v pravěku vypadalo. Okolo toho modelu ve vitrínách byli nástroje od  doby kamenné po dobu železnou. Po  prohlídce modelu jsme šli do sálu s plátnem kde nám ukázali jak se dřív stavěli domy a také jak opracovávali pazourek. Při ukázce nám kolovali různé předměty z pravěku.

Po skončení video ukázky jsme měli přestávku na svačinu a pak jsme šli ven . Tam nám ukazovali domy z pravěku byli tam domy z doby kamenné, bronzové a železné. Pak tam byli různé věci na vyzkoušení jako hod oštěpem, orání dřevěnou motyčkou, mletí mouky pomocí kamene, broušení kamene na sekyru .

Nakonec jsme měli možnost si něco koupit. Do Kostelce nad  Orlicí jsme dorazili okolo půl jedné.

Exkurzi  jsem si moc užila. A jsem ráda, že jsem si něco z toho odnesla a dozvěděla.

Laura Voltrová, 6.B

img-7226.JPGimg-7301.JPGimg-7320.JPGimg-7322.JPGimg-7347.JPG