Sportovně branný den

V pátek 27. 9. 2019 se  v Autokempu Orlice a jeho okolí uskutečnil branně sportovní den pro žáky 2. stupně ZŠ Gutha-Jarkovského.

Žáci byli rozděleni do čtyř až pětičlenných hlídek a na dvě kategorie, jedna 6. – 7. ročník( 27 hlídek) a druhá 8. – 9. ročník (20 hlídek). Žáci, kteří nemohli ze zdravotních důvodů soutěžit, pomáhali učitelům při organizaci. Na soutěžící během závodu čekalo deset stanovišť. Na prvním si zopakovali první pomoc při resuscitaci člověka, na druhém si zkusili svoji tělesnou zdatnost a vzájemnou spolupráci. Třetí stanoviště bylo zaměřeno na dopravní výchovu, na čtvrtém si zkusili hod granátem na cíl. Páté stanoviště prověřilo jejich důvtip. Na šestém si zopakovali základy topografie a na sedmém obvazovali svoje spolužáky. Na osmém si zopakovali své znalosti z požární ochrany a na devátém si vyzkoušeli, jakou mají mušku. Poslední stanoviště ukázalo, jak jsou obratní při překonávání vodorovného lana.

V každé kategorii byly vyhodnoceny a odměněny první tři hlídky. I přes počáteční nepřízeň počasí a díkyhladkému průběhu závodu se sportovně branný den vydařil.

Mgr. Luboš Voborník

img-6681.JPGimg-6907.JPGimg-6927.JPGimg-7026.JPGimg-7169.JPG